TESTkép – NŐiség

Flórián Laura

girl-1486734_640

Az előző bejegyzésem, a TESTkép után szeretném még kicsit jobban boncolgatni a nőiség témát…

Miután elfogadtuk a jelenlegi testsúlyt, menjünk mélyebbre….

Megkérdezhetjük magunktól, miért pont a hasi területen halmozódik fel a zsír, a csípő vagy a combok helyett?

A legutóbbi IR workshopon is megemlítettük, hogy az alhasi terület, főként női terület, nem csupán az emésztőrendszer nagy része található itt, hanem a szakrális női rész, a termékenység területe. Tehát érdemes ránézni a helyzetre, úgy, hogyan éljük meg a nőiességünket a mindennapokban, miért van szükség extra védekezésre, ami nagyobb határokat húz? A határokat jó esetben kommunikációval, asszertív kommunikációval kellene meghúznunk és a nemet mondás képességével, ami valljuk be sok nőnek nem az erőssége, máshogy neveltek minket.

A szakrális rész a nőiség, az érzelmek, a befogadás, a teremtés, a változás elfogadása és a kreativitás minőségeket foglalja magába, célszerű ránézni, hogy ezeket hogy éljük meg, mennyire működnek az életünkben? Mi az, amin tudunk és jó lenne változtatni, javítani?

A has felső része pedig már a Napfonat – az életenergia, a vitalitás, az akaraterő, a cselekvés, mennyire valósítjuk meg az elképzeléseinket, a férfiaknak ezen részük erősebb, alkatilag is, ha híznak a hasuk felső része lesz hangsúlyosabb, míg a nőknek az alsó.

A Napfonat fontos szervei: a gyomor, máj/epe, lép és a hasnyálmirigy….megint kilyukadunk a ’cukor”-nál.

Az eredeti férfi minőség inkább a stabilitás és az aktivitás szintjén mutatkozik meg, míg a nőiség a ciklikusság, a létezés és a passzivitás szintjén.

A mai világban igen felborultak a szerepek, mindenkit arra ösztönzök, hogy térjen vissza önmagához és élje meg az örömöt az állandó teljesítés mellett.

A nőiséget nagyon segíti a természet, a víz elem, minden lassabb mozgásforma, mint a séta, jóga vagy a pilátesz, a tánc és egyéb művészetek.

Ha részletesebben érdekel a téma, táplálkozással összekötve, hamarosan elérhető a női hormonegyensúly workshop.

Kellemes nyarat 🙂